Emléktúra

Emléktúrát szervezett iskolánk, Dobozy Edgár tanár úr emlékére, aki a gimnázium német nyelvtanára volt és két évvel ezelőtt hunyt el január 15-én. Rövid megemlékezés után indult el a csapat a kb. 10 km-es emléktúrára, melyen részt vett Dobozyné Kovács Mária is, és a Kőris Intézmény is képviseltette magát pedagógusaink és diákjaink mellett.

Dobozy Edgár 2007 és 2022 között volt a Kinizsi Pál Gimnázium pedagógusa, német nyelvtanára. A Pedagógusok arcképcsarnoka kötetben így emlékeznek róla: „A Tanár úr kísérletező ember volt. Őt az foglalkoztatta, hogy élete és pedagóguspályája nehéz helyzeteiben , kihívásaiban megtalálja a helyeset, a jót.” Az osztályokat minden évben elvitte az abonyi Speciális Otthonba, hogy megmutassa a gimnazisták számára a másságot. Hatalmas űrt hagyott iskolánkban, csodálatos személyiség volt, mindenkihez volt egy kedves szava. Óráin a nyelven kívül az emberséget és az optimista hozzáállást is tanította. Egy diáklány így emlékszik róla:„Ő olyan sokat tanított nekem az életről ezen rövid alatt, hogy én bárcsak feleannyi élményt adhattam volna tanár úrnak!” Azon a napon, amikor elhunyt, éppen túrázni voltak az iskolából diákjaink, ott kapták a tragikus hírt .Ezért minden évben túrát szervezünk az emlékére.

Ha tetszett ossza meg!